Sitede Ara
 
Ürün Arayın
E-Bülten
 
Mail Adresiniz
  

Kategorideki diğer ürünler

Online Alışveriş Sitemiz


www.cihazsepeti.com


Klima Santralleri

CARRIER 39 HQ Klima Santrali

Ürün Kodu: CARRIER 39 HQ


   Ürüne puan verin :
  • Currently 3,3/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Verilmis Puan 3,3 // 5 puan üzerinden.
(53 ziyaretci puan verdi.)


Share:

 

Alarko Carrier ürünlerini tercih ettiğinizde aslında siz geçmişi 50 yıla dayanan bir klima santrali üretim tecrübesini seçmiş oluyorsunuz. Bu sizin günlük koşuşturmanız içerisinde yüksek kaliteli bir havalandırma sistemi alacağınız anlamına gelmektedir.

Bir kullanıcı olarak, sizin yüksek kaliteli hava koşullandırma sistemi istemek en doğal hakkınızdır. Kendi prosesimizi uluslararası kalite standartı ISO 9001:2000 standardına belgelememiz, sunduğumuz Alarko Carrier ürünlerinin ve verilen servislerin kaliteli olduğunun sizin için bir garantisidir. Tam bir güven yaratmak ve müşterilerine söylenen kapasitelerin gerçekliliğine ispat etmek için Carrier ürünlerinin performansı bağımsız sertifikasyon kuruluşu olan Eurovent tarafından belgelenmektedir. Ayrıca, Alarko Carrier Çevre, Sağlık ve Güvenlikle ilgili olan tüm yönetmeliklere uymakta ve bunu sahip olduğu ISO 14001, OHSAS 18001 ve SA8000 belgeleri ile ispatlamaktadır. Alarko Carrier sahip olduğu bu belgeleri ile çevreye, insan sağlığına ve güvenliğine ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha ispatlamaktadır.

Alarko Carrier ve Çevre

Alarko Carrier yaşayan herşeye karşı sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz ve bundan dolayı ürünlerimizde ozonla dost soğutucu akışkanları kullanıyoruz. Ürünlerimizde kullanılan geri dönüştürülebilir parça sayısı gün geçtikçe artmakta ve ayrıca Alarko Carrier olarak enerji verimli üretim ve ürün sektörde öncü rol oynamaya devam etmektedir. Bu sayede geleceğin standartları bugünden yakalanmıştır.

 

İlgili Standartlar

Klima santralinin gövde panel yapısı ve sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanları ve bölümlerin performansı tanımlayan iki Avrupa standartı mevcuttur:

• EN 1886 – 2007

“Klima Santralleri –Mekanik performans”

• EN 13053 - 2001

Klima Santralleri – Sınıflandırma ve ünitelerin, ekipmanlarınvebölümlerin performansı

Klima santralinin gövde panel yapısı, model kutusu ve gerçek cihaz üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle, EN 1886 standartına uygun olmalıdır.

Model kutusu içerisinde hiç bir ekipmanın olmadığı birbirine birleştirilmiş iki hücreden oluşan bir klima santralidir. Ayrıca her bir hücrenin bir kapısı vardır. Boyutları ve yapısı standartın gereklerine uygun olarak inşaa edilmelidir.

Gövde panel yapısının ısıl ve ses karakteristikleri model kutusu üzerinden gerçekleştirilen ölçümlerle tespit edilirken, mekanik dayanım, hava kaçağı ve filtre bypass kaçağı HVAC uygulamasına uygun olarak imal edilmiş gerçek cihaz üzerinden tespit edilmelidir.

Detaylar »

 

Boyutlar

• 122 farklı boyutta standart kesit

• nominal aralık: 0.55 m³/s (2000 m³/h) - 35 m³/s (125.000 m³/h)

• her bir kesitin hava debileri arasında %12’lik adımlarla artış

• hava debisi ve konfigürasyon açısından isteğe en uygun seçim

• iç, dış ortam, dikey, ve gizli tavan tipi montaj imkanı.

Detaylar »

 

Gövde

Alarko Carrier’ın ürettiği klima santrallerinin gövde yapısı çerçeve ve panellerden oluşur. 1mm kalınlığında galvanize edilmiş ve kaplamalı çelik profil sağlam ve hafif bir çerçeve sağlar. Gövde 60 mm kalınlığında çift cidarlı paneller, kapılar, gözetleme camları ve sökülebilir ara direkleri tutar. Gövde panel yapısı galvaniz plaka kalınlığı, malzemesi veya içine konan izolasyon malzemesi farklılığına göre birçok farklı şekilde sunulmaktadır.

İç yüzey daima 0.80 mm kalınlığındadır. Standart gövde panel tasarımı GP080 iç ve dış cidar olarak 0.8 mm galvaniz panel ve arasında cam yününden oluşur. Zemin için dolgu malzemesi olarak üzerinde yürünebilmesi ve daha iyi ısı izolasyonu sağlaması amacıyla PIR (polyisocyanurate) izolasyon kullanılır. PUR ile karşılaştırıldığında PIR izolasyon çok daha yüksek bir ısıl izolasyon değeri ve aleve dayanım göstermektedir. PIR malzemenin diğer avantajları ise, yüksek basınca dayanım ve üzerinde yürünebilmesidir. Farklı pazarların farklı ihtiyaç ve beklentileri olacağı için izolasyon malzemesi olarak kayayünü kullanılabileceği gibi, farklı kalınlıkta veya paslanmaz çelik gibi farklı malzemeden panel kullanılabilir.

RR125 akustik versiyonda ses seviyesini düşürmek için panel içersine ilave bir akustik plaka yerleştirilerek düşük frekanslı seslerin önüne geçilmiştir.

GP080

G = kenar ve tavan panelleri izolasyonu (G = cam yünü, R = kaya yünü)

P = zemin paneli izolasyonu (P = PIR, R = kaya yünü)

080 = dış cidar kalınlığı (080 = 0.80 mm / 125 = 1.25 mm)

Detaylar »